Përfundon në kanal mundi i fermerëve

Publikuar tek: aktualitet, më 14:47 11-07-2018 Përfundon në kanal mundi i fermerëve Foto nga prodhimet e cuara dem

Mundi i disa muajve përfundon kështu, pasi ata si shumë fermerë të tjerë  nuk kanë mundur ta shesin dot prodhimin për shkak të mungesës së tregut dhe çmimit të ulët.

 

Fermerët e fshatit Mizë në Divjakë ankohen se nuk kanë mbështetjen e shtetit dhe se gjysma e prodhimit i ka mbetur pa shitur.

Sakaq, alternativa e mbetur  është ta mbledhin dhe ta hedhin në kanal të gjithë prodhimin, duke dalë me humbje.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksidenti FATAL në Pogradec, nëna e 3 fëmijëve u përplas para derës së shtëpisë (EMRI-DETAJE)
Arta Marku PËRBALLET me opozitën, refuzon të japë përgjigje për çështjet e NXEHTA: Nuk kam tagër »
Article Logic
Execution time: 0.034852027893066
array(1) { ["section"]=> string(43) "perfundon-ne-kanal-mundi-i-fermereve-127551" }