Përfundon numërimi i votave në Dixville Notch të SHBA-së, zbuloni kush e mori fitoren e parë

Publikuar tek: bota, më 11:55 08-11-2016 Përfundon numërimi i votave në Dixville Notch të SHBA-së, zbuloni kush e mori fitoren e parë

Ka përfunduar votimi në Dixville Notch të SHBA-së vendbanim në kufi të Kanadasë, vend me vëtëm 8 votues.

Bëhet me dije se Hillary Clinton mori fitoren e parë në zgjedhjet presidenciale të 2016-s, duke korrur sukses në Dixville Notch.

Mësohet se kandidatja demokrate mori 4 vota, ndërsa republikani Donald Tramp 2 vota. Një person mbështeste Gary Johnson, kandidatin e Partisë Liberale, dhe një tjetër nuk dinte kë të zgjidhte e shkroi Mitt Romney.

Kështu u desh vetëm pak kohë që të votohej dhe një çift më pas i numëroi, duke regjistruar rezultatin.

foto789.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.048022985458374
array(1) { ["section"]=> string(97) "perfundon-numerimi-i-votave-ne-dixville-notch-te-shba-se-zbuloni-kush-e-mori-fitoren-e-pare-58778" }