Përfundon numërimi për Këshillin Bashkiak në Korçë, kryeson PS me 36%

Publikuar tek: politike, më 23:59 23-06-2015 Përfundon numërimi për Këshillin Bashkiak në Korçë, kryeson PS me 36%

Ka përfunduar numërimi i votave për partitë politike në Korçë me në krye Partinë Socialiste e cila ka siguruar 36.6% të votave.

Partia Socialiste ka marrë 15725 vota e ndjekur nga Partia Demokratike me 9898, 23.07% vota dhe Lëvizja Socialiste për Integrim me 6797 vota apo 15.04%. Ndërsa vazhdon numërimi i votave për këshilltarët e Bashkive në shumë qytete, në Shkodër dhe Malësinë e Madhe vijon ende numërimi i votave për kryetar Bashkie.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Basha replikon me Ramën: E rifute Shqipërinë në hartën e vendeve me zgjedhje problematike
Reportazh/Ora 03.00, në KZAZ nr 32 në Tiranë. LSI dyfishon rezultatin, PS humb 4000 vota. Po c’ka nodhur? »
Article Logic
Execution time: 0.022467851638794
array(1) { ["section"]=> string(73) "perfundon-numerimi-per-keshillin-bashkiak-ne-korce-kryeson-ps-me-36-14489" }