Përfundon procesi i votimit në Mal të Zi, ja kush kryeson

Publikuar tek: rajon, më 21:43 15-04-2018 Përfundon procesi i votimit në Mal të Zi, ja kush kryeson

Ka përfunduar procesi i votimit në Malin e Zi, dhe ka filluar numërimi i votave për zgjedhjet presidenciale.

Të dhënat e para tregojnë një avantazh të theksuar të kandidatit nga DPS, Milo Gjukanoviç.

Gjukanoviç ka 55.1 për qind të mbështetjes së qytetarëve ndërsa Mlladen Bojaniç 35.5 për qind.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zgjedhje në Mal të Zi, votohet për Presidentin e ri
Milo Gjukanoviç, zgjidhet president i Malit të Zi »
Article Logic
Execution time: 0.37431597709656
array(1) { ["section"]=> string(63) "perfundon-procesi-i-votimit-ne-mal-te-zi-ja-kush-kryeson-117012" }