Përfundon raporti i KLD-së për çështjet e prapambetura: Nuk është faji i gjyqtarëve, por i administratës

Publikuar tek: aktualitet, më 14:21 12-01-2018 Përfundon raporti i KLD-së për çështjet e prapambetura: Nuk është faji i gjyqtarëve, por i administratës

Përfundon raporti i Këshillit të Lartë të Drejtësisë për çështjet e prapambetura. 

Sipas raportit shkelësit e ligjit janë nga administrata dhe jo nga gjykata. Sakaq, bëhet me dije se 300 rekurse janë mbajtur të fshehura për 8 vite. Raporti tregon se këto rekurse janë mbajtur të fshehura për shkak të administratës.

 Vijon...

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Liroi ‘bosin e drogës’, ministrja Gjonaj kërkon shkarkimin e gjyqtarit të Durrësit
Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit dërgon në Kuvend raportin për kandidatët e KLP »
Article Logic
Execution time: 0.017976999282837
array(1) { ["section"]=> string(95) "perfundon-raporti-i-kld-se-per-ceshtjet-e-prapambetura-nuk-eshte-faji-i-gjyqtareve-por-i-106335" }