Përgjaket Shkodra, vritet me armë një person (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:09 10-08-2018 Përgjaket Shkodra, vritet me armë një person (EMRI) Foto nga vendngjarja

 

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë mëngjes në qytetin e Shkodrës, ku është vrarë me armë zjarri një person.

 Vrasja ka ndodhur në lagjen Kiras tek vendi i quajtur ish-Poçeria.

Mësohet se viktima është  Fatbardh Lici 53 vjeç, i cili dyshohet se ka qenë i përfshirë në një vrasje.

Ende nuk dihen shkaqet dhe rrethanat e ngjarjes, ndërkohë që policia po punon për zbardhjen e tyre.

Informacion paraprak nga Policia e Shkodrës:

Me 10.08.2018 rreth orës 07:15 jemi njoftuar se në lagjen Guerile, Shkodër, është vrarë me armë zjarri shtetasi F. L. 53 vjeç, banues në lagjen Guerile Shkodër.

Menjëhere kanë shkuar forca të shumta të policisë dhe janë ngritur pika kontrolli ku po behet dhe krehja e zones për identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve

Gjithashtu në fshatin Dobraç është gjetur duke u djegur një mjet tip Benz i cili dyshohet se ka lidhje me ngjarjen.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë se Rrethit Shkodër për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarje dhe zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje

 

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Keni plane? Mësoni fillimisht si do të jetë moti sot dhe në ditët në vazhdim
‘Rilind’ pas 27 vitesh, dalin pamjet e muzeut të Kastriotëve »
Article Logic
Execution time: 0.0049741268157959
array(1) { ["section"]=> string(55) "pergjaket-shkodra-vritet-me-arme-nje-person-emri-130662" }