Përjashtimi nga LIBRA, Mimoza Hafizi flet për herë të parë: Është një makinacion i sajuar

Publikuar tek: barometri, më 08:23 24-01-2018 Përjashtimi nga LIBRA, Mimoza Hafizi flet për herë të parë: Është një makinacion i sajuar

Mimoza Hafizi është përjashtuar nga kryesia e partisë LIBRA me motivacionin se kishte thyer rregullat e kësaj partie.

Për këtë çështje ka folur për herë të parë vetë Hafizi, në emisionin “Studio e Hapur”, duke shpjeguar atë situatë. 

Hafizi i saj tha se largimi saj nga partia është një makinacion i sajuar dhe se ajo do i shkoj deri në fund këtij procesi.

“Ka qenë periudhë e vështirë për mua, përjashtimi nga partia është një makinacion i sajuar. Është proces që do e çoj deri në fund, do i çoj para përgjegjësisë të gjithë njerëzit që kanë vendosur, një komision jo i mbledhur në mënyrë legjitime, ridikulizon organizatën tonë. Situatë e papranueshme dhe qesharake,” tha Hafizi. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.049238920211792
array(1) { ["section"]=> string(94) "perjashtimi-nga-libra-mimoza-hafizi-flet-per-here-te-pare-eshte-nje-makinacion-i-sajuar-107708" }