Përkeqësimi i motit, policia apel drejtuesve: Përdorni zinxhirë

Publikuar tek: barometri, më 08:23 26-02-2018 Përkeqësimi i motit, policia apel drejtuesve: Përdorni zinxhirë

Moti i keq ka përfshirë të gjithë vendin. Ndërsa qarku i Elbasanit paraqitet si një nga më problematikët.

Aksi rrugor Përrenjas-Qafë Thanë kalohet me vështirësi dhe për këtë shkak policia u bën thirrje drejtuesve të mjeteve të përdorin zinxhirë. Përmes një njoftimi policia bën apel që të evidentohen lëvizjet e panevojshme dhe në raste të nevojshme të kërkojnë ndihmën e policisë.

Në disa qarqe te vendit ka probleme për shkak të reshjeve intesive të borës. Më herët u raportua se 15 persona qëndrojnë të bllokuar në mes të borës dhe të ftohtit në Dibër.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020586967468262
array(1) { ["section"]=> string(68) "perkeqesimi-i-motit-policia-apel-drejtuesve-perdorni-zinxhire-111479" }