Përmbytja në Vorë, deputeti i PS viziton banorët e dëmtuar

Publikuar tek: aktualitet, më 17:29 01-12-2017 Përmbytja në Vorë, deputeti i PS viziton banorët e dëmtuar

Periferia e Tiranës dhe bashkia Vorë janë ndër zonat më të dëmtuara nga përmbytjet që kanë pushtuar Shqipërinë 24 orëshin e fundit.

Në zonën e Vorës ditën e sotme, deputeti i Partisë Socialiste, Sadi Vorpsi ka vizituar banorët e prekur nga përmbytjet.

Në postimin e tij në rrjetin social Facebook, Vorpsi shkruan se inspektimi është shtrirë në bizneset dhe familjet e banorëve.

“Me qytetarët dhe biznesin e Vorës, që sot kanë nevojë më shumë se kurrë për vemendje dhe ndihmë. Fale angazhimit të FA-ve, Policisë dhe bashkëpunimit me komunitetin, sëbashku do t’ia dalim për ta përballuar situatën e shkaktuar nga kushtet atmosferike,”- shkruan deputet i PS.

Më poshtë postimi i plotë i Sadi Vorpsit: 

Screenshot_13.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shembet ura e Kardhiqit dhe ajo në fshatin Gotull, izolohen 8 persona
U mendua se "fjeti gjumë", Basha reagon ashpër nga Kamza: Thirrje banorëve të evakuuohen, ka dy fjalë për Bashkinë e Tiranës (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.57653784751892
array(1) { ["section"]=> string(64) "permbytja-ne-vore-deputeti-i-ps-viziton-banoret-e-demtuar-101556" }