Përmbytje në Francë, treni del nga shinat, plagosen 7 persona

Publikuar tek: bota, më 07:38 13-06-2018 Përmbytje në Francë, treni del nga shinat, plagosen 7 persona

Shtatë persona u plagosën pasi një tren periferik i Parisit u përmbys si rezultat i një rrëshqitjeje të thellë të shkaktuar nga reshjet e shumta të shiut të rëna gjarë orëve të fundit.

Për fat të mirë, janë vetëm shtatë të plagosur të cilët po trajtohen në spital “, tha ministri francez i transportit Elisabeth Borne për radio Franceinfo.

Incidenti ndodhi të martën në mes të rrethinave jugperëndimore të Parisit, St-Remy-les-Chevreuse dhe Orsay. Sipas një zëdhënësi të operatorit të transportit të Parisit, treni u përmbys pas reshjeve intensive që dobësuan argjinaturën pak pas orës 05:00 me orën lokale.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Takimi Trump-Jong Un, reagon Britania
Po bënte ‘selfie’ me zgjedhësit, plumb pas kokës politikanit (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.018034934997559
array(1) { ["section"]=> string(66) "permbytje-ne-france-treni-del-nga-shinat-plagosen-7-persona-124181" }