Përmbytje në Indi, humbin jetën 152 persona

Publikuar tek: bota, më 14:27 02-08-2016 Përmbytje në Indi, humbin jetën 152 persona

Të paktën 152 persona kanë humbur jetën dhe miliona të tjerë janë zhvendosur për shkak të përmbytjeve të fundit në Indi.

Sipas BBC zyrtarët thanë se 34 njerëz kanë vdekur dhe 1.1 milionë të tjerë janë zhvendosur në shtetin veri-lindor të Assamit.

Ndërkohë në zonat e përmbytura vazhdojnë përpjekjet për të shpëtuar kafshët në parkun kombëtar të Kazirangas.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.038288831710815
array(1) { ["section"]=> string(48) "permbytje-ne-indi-humbin-jeten-152-persona-48498" }