Përmbytjet në jug të vendit, nisen me urgjencë 100 efektivë të Forcave të Armatosura

Publikuar tek: aktualitet, më 10:56 01-12-2017 Përmbytjet në jug të vendit, nisen me urgjencë 100 efektivë të Forcave të Armatosura ilustruese

Situata sa vjen e rëndohet edhe në jug të vendit si pasojë e përmbytjeve nga reshjet intensive të shiut që vijon të bjerë që prej ditës së djeshme.

Aktualisht situata është përkeqësuatr në Fier dhe në Vlorë. Ministria e Mbrojtjes bën me dije se pak më parë janë nisur rreth 100 efektivë të Forcave të Armatosura, për të ndërhyrë e për të normalizuar situatën.

Ndërkohë që në gadishmëri janë edhe 100 efektivë të tjerë. Drejt Fierit e Vlorës  janjë dërguar edhe dy motopompa për largimin e ujit nga rrugët dhe zonat de banuara.

 

 

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Meteorologët japin njoftimin: Jugu rrezikohet ende nga përmbytjet, ja kur pritet të stabilizohet situata
KATASTROFA që shkaktoi mbrëmë Lumi i Drojës (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.018512010574341
array(1) { ["section"]=> string(90) "permbytjet-ne-jug-te-vendit-nisen-me-urgjence-100-efektive-te-forcave-te-armatosura-101481" }