Përmbytjet/ Situatë e frikshme në Gjirokastër, edhe të vdekurit "dalin nga varri"

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:40 01-12-2017 Përmbytjet/ Situatë e frikshme në Gjirokastër, edhe të vdekurit

Veç vështirësive dhe paralizimit të normalitetit, përmbytjet kanë shkaktuar edhe një situatë të frikshme.

Varrezat publike të qytetit mësohet se janë përmbytur dhe kanë shkaktuar dmëtimin masiv të tyre.

Vërshimi i ujit mes Gjirokastrës bllokoi shumë rrugë, ndërsa probleme pati edhe në spitalin rajonal. Për këtë, Forcat e Armatosura kanë ndërhyrë menjëherë për heqjen e ujit me motopompë dhe rikthimin e situatës në normalitet.    

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fotografi zgjedh foton e ditës: Veliaj ecën në shi me çizmet e llastikut gjer më gju
Nga përmbytja në përmbytje, shikoni si ndërron mendje Rama (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.011077880859375
array(1) { ["section"]=> string(84) "permbytjet-situate-e-frikshme-ne-gjirokaster-edhe-te-vdekurit-dalin-nga-varri-101517" }