Përmbytjet, zgjohet Rama dhe publikon pamje mbresëlënëse (VIDEO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:29 03-12-2017 Përmbytjet, zgjohet Rama dhe publikon pamje mbresëlënëse (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama vazhdon të vlerësojë punën e ekipeve të shpëtimit, si pasojë e përmbytjeve që kanë përfshirë pjesën më të madhe të territorit prej tre ditësh.

Në rrjetet sociale, shefi i qeverisë uron një ditelë të mbarë për të gjithë me një video nga një operacion shpëtimi të tre personave në rrezik për jetën.  

“MIRËMËNGJES dhe me pamjet mbresëlënëse të këtij operacioni shpëtimi të tre bashkëqytetarëve në rrezik jete, duke u përulur me respekt të thellë ndaj forcave të kërkim - shpëtimit, të cilat kanë operuar 48 orë papushim duke nxjerrë 1594 persona nga kushtet e kërcënimit të jetës, uroj që gjithçka të shkojë mirë deri në fund e për të gjithë ju të jetë një e dielë sa më e qetë”, shkruan kryeministri.

 

  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0065500736236572
array(1) { ["section"]=> string(68) "permbytjet-zgjohet-rama-dhe-publikon-pamje-mbreselenese-video-101747" }