'Përpihet' nga flakët shtëpia e familjes shqiptare në Itali, në gjendje të rëndë nëna dhe 2 fëmijët e mitur

Publikuar tek: aktualitet, më 09:58 06-12-2018 'Përpihet' nga flakët shtëpia e familjes shqiptare në Itali, në gjendje të rëndë nëna dhe 2 fëmijët e mitur Foto ilustruese

Banesa e një familje shqiptare në Itali është përfshirë nga flakët mbrëmjen e kaluar.

Mësohet se nga flakët kanë mbetur të plagosur rëndë dy fëmijë djali 8 vjeç e vajza 11 vjeç si dhe nëna e tyre. 

Të plagosurit kanë djegie në mbi 50 % të trupit e janë në gjëndje të rëndë shëndetësore. 

Dyshohet se motivi i zjarrit ka nisur nga një lojë me çakmak mes dy fëmijëve në sallonin e banesës e që më pas ka shkaktuar marrjen falkë të divanit ku po luanin. 

Vogëlushi 8 vjeçar i është nënshtruar një operacioni kirurgjikal ndërsa 11 vjeçarja ndodhet e shtruar në repartin e reanimacionit. 

Nëna e tyre është trasnportuar me urgjencë me helikopter në spitalin e Torinos.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Studentët i shkojnë te dritarja pedagogut, i kërkojnë t'i bashkohet protestës, shikoni reagimin e tij (VIDEO)
Aksidenti në Pogradec, vdes në spital burri, arrestohet 25-vjeçari (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.020954132080078
array(1) { ["section"]=> string(111) "perpihet-nga-flaket-shtepia-e-familjes-shqiptare-ne-itali-ne-gjendje-te-rende-nena-dhe-2-femijet-e-mitur-144115" }