Përplasen dy trenë në Luksemburg, një i vdekur dhe disa të plagosur

Publikuar tek: bota, më 17:45 14-02-2017 Përplasen dy trenë në Luksemburg, një i vdekur dhe disa të plagosur

Të paktën një person raportohet i vdekur dhe dhjetra të tjerë të plagosur si pasojë e përplasjes së fortë mes dy trenëve në Luksemburg.

Mediat e huaja bëjnë me dije se një prej trenëve ka qenë me pasagjerë dhe tjetri me mallra.

Kompania hekurudhore “CLT” tha në një deklaratë se treni i udhëtarëve i cili po shkonte në Francë kishte sinjalizuar për ndalim, por arsyet mbeten ende të paqarta.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035342931747437
array(1) { ["section"]=> string(72) "perplasen-dy-trene-ne-luksemburg-nje-i-vdekur-dhe-disa-te-plagosur-68695" }