Përplasja me Metën, flet Lorenc Vangjeli: Rama do të zgjidhë nyjen, ja si do të veprojë

Publikuar tek: politike, më 22:02 11-01-2019 Përplasja me Metën, flet Lorenc Vangjeli: Rama do të zgjidhë nyjen, ja si do të veprojë Foto ilustruese, Rama - Meta

Analisti Lorenc Vangjeli ka pohuar mbrëmjen e sotme se Rama e ka gjetur zgjidhjen për përplasjen me Ilir Metën.

Pas kthimit të dekretit për emërimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm, Vangjeli ka thënë në emisionin 'Java' në RTSH se kryeministri ka menduar të zgjidhë nyjen me presidentin Meta duke tërhequr kandidaturën e shqiptarit nga Kosova.

'Sipas të paktën dy burimeve Rama do ta zgjidhë nyjen që është krijuar dhe përplasjen me Metën duke tërhequr kandidaturën e Cakës', u shpreh Lorenc Vangjeli.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Çani e pyet live, Rama tregon pse e shkarkoi Ditmir Bushatin si ministër
Basha përshëndet vendimin e Parlamentit: Ndryshimi i emrit në Maqedonia e Veriut hap historik »
Article Logic
Execution time: 0.0042259693145752
array(1) { ["section"]=> string(91) "perplasja-me-meten-flet-lorenc-vangjeli-rama-do-te-zgjidhe-nyjen-ja-si-do-te-veproje-148432" }