Përplasja Rama-Meta, Balla: Presidenti i kthyer në kryetar alternativ opozite

Publikuar tek: politike, më 10:40 11-01-2019 Përplasja Rama-Meta, Balla: Presidenti i kthyer në kryetar alternativ opozite Taulant Balla, Ilir Meta

Kreu i grupit Parlamentar socialist Taulant Balla komenton akuzat e Presidentit Ilir Meta drejtuar kreut të qeverisë Edi Rama.

Meta dënoi sipas tij kërcënimet që Rama i ka bërë, ndërsa nga ana tjetër kryeministri me ironi i cilësoi këto akuza si të Monika Kryemadhit.

Në të njëjën linjë me Ramën, ecën edhe Balla, i cili duke komentuar përplasjen mes Metës dhe Ramës, shprehet se presidenti është kthyer në një kryetar alternativ të opozitës.

"Presidenti nuk mendon me as per Kushtetuten, as per dinjitetin e institucionit, po per lidershipin e opozites! Ai sot ngriti flamurin e kryetarit imagjinar te opozites ne Presidence dhe sulmoi kryeministrin me te gjithe librin e Shqupit dhe LSI-se bashke. Fatkeqesisht ky eshte sot Ilir Meta, nje president i votuar nga ne per te perfaqesuar edhe opoziten (me votat ne dispozicion dhe pa PD ne salle, ishte e vetmja zgjedhje per te mos e cuar vendin ne kaos institucional), tanime i kthyer ne kryetar alternativ opozite', shprehet Balla.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Mbetje e biodegraduar që jashtënxirret', Alibeaj i përgjigjet Ramës, zbulon arsyet për deklaratën në median holandeze
Mosdekretimi i Gent Cakajt, Vetëvendosje 7 PYETJE Ramës »
Article Logic
Execution time: 0.027107000350952
array(1) { ["section"]=> string(82) "perplasja-rama-meta-balla-presidenti-i-kthyer-ne-kryetar-alternativ-opozite-148343" }