Përplasja Rama-Meta, flet për herë të parë Ramush Haradinaj

Publikuar tek: politike, më 15:54 11-01-2019 Përplasja Rama-Meta, flet për herë të parë Ramush Haradinaj Haradinaj-Meta

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është pyetur nga gazetarët për përplasjen tashmë institucionale mes Presidentit Meta dhe kryeministrit Rama lidhur me mosdekretimin e Gent Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm.

 Mirëpo, kryeministri i Kosovës është treguar shumë i kujdesshëm në komentin e tij duke pohuar ndërkaq, se Presidentin Meta e ka shumë mik.

 “Unë e dua Shqipërinë pa kushte dhe e kam shumë mik Ilir Metën. Por me komentuar një vendim të tillë jo”, u shpreh Haradinaj duke ia lënë kështu krerëve të shtetit shqiptar të zgjidhin ngërçet mes tyre për kandidaturën e Cakajt.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023212909698486
array(1) { ["section"]=> string(65) "perplasja-rama-meta-flet-per-here-te-pare-ramush-haradinaj-148380" }