Përplasje fizike mes numëruesve të PS dhe PD në Shkodër

Publikuar tek: politike, më 15:25 24-06-2015 Përplasje fizike mes numëruesve të PS dhe PD në Shkodër

Një incident elekroral ka ndodhur para pak minutash në qytetin e Shkodrës në KZAZ-në nr. 4, ku sipas raportimeve janë përplasur fizikisht numëruesit e dy subjekteve politike kryesore garuese.

Shkak për përplasjen fizike dyshohet të jenë bërë disa vota të pavlefshme gjatë procesit të numërimit. Numëruesit e Partisë Socialiste në KZAZ-4 pretendojnë se janë sulmuar nga Indrit Kulli, njëri prej numëruesve të Partisë Demokratike. Në Shkodër dhe Malësinë e Madhe vijon ende procesi i numërimit të votave prej 3 ditësh.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Paloka për incidentin në Malësinë e Madhe: Prokuroria të nisë hetimet, ngjarjen e dokumentuar do ia tregojmë ndërkombëtarëve
Berisha komenton “Lazaratin”: Mungesë transparence nga policia, Prokuroria të hetojë ngjarjen »
Article Logic
Execution time: 0.055012226104736
array(1) { ["section"]=> string(61) "perplasje-fizike-mes-numeruesve-te-ps-dhe-pd-ne-shkoder-14555" }