Përplasje te Juridiku, ç' ndodhi mbrëmë në 1 të natës me deputetët demokratë

Publikuar tek: aktualitet, më 11:17 11-01-2019 Përplasje te Juridiku, ç' ndodhi mbrëmë në 1 të natës me deputetët demokratë

Pas përpjekjes së policisë pas mesnatës për të nxjerrë studentët nga ngujimi në fakultetin e Drejtësisë, deputetët demokratë Gent Strazimiri, Albana Vokshi, Flamur Noka, Endri Hasa, Ervin Salianji, Klevis Balliu dhe Gazment Bardhi shkuan ne vendngjarje.

Mësohet se deputetë iu bashkuan studentëve të Juridikut rreth iorës 1:30 pas mesnate dhe qëndruan aty deri në mëngjes.

tudentët e Juridikut të ngujuar në fakultet që prej mëngjesit të djeshëm e kanë  nisur sot ditën të tensionuar. Ata janë përplasur me rojet e sigurisë, pasi këtë të fundit nuk i lejojnë studentët që të bllokojnë hyrjen e fakultetit me banka.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029165029525757
array(1) { ["section"]=> string(81) "perplasje-te-juridiku-c-ndodhi-mbreme-ne-1-te-nates-me-deputetet-demokrate-148340" }