Përtej politikës, demokratë e socialistë bëhen bashkë me Amerikë, kryeson ministri Gjiknuri (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:35 07-02-2018 Përtej politikës, demokratë e socialistë bëhen bashkë me Amerikë, kryeson ministri Gjiknuri (FOTO)

Ditën e djeshme në kongresin amerikan është mbajtur një forum i sfidat gjeopolitike në Europën juglinodre.

Pjesëmarrës ishin personalitete të politikës nga shumë shtete të botës, përfshirë edhe Shqipërinë.

Në delegacionin shqiptar të kryesuar nga ministri i Infrastrukturës dhe Energjitikës, Damian Gjiknuri ka qenë pjesë deputetja Elona Gjebrea, nga PS, ndërsa nga PD, Fatmir Mediu dhe Aldo Bumçi.

Në këtë takim, pjesëmarrësit, ku përfshiheshin ligjvënenës amerikanë dhe politikanë të rajonit dhe të vendeve të ndryshme të Europës Perëndimore shprehën shqetësimin rreth përpjekjeve ruse për ndërhyrjen në rajon dhe ndikimin që mund të kenë në rrethana të tjera gjeopolike në botë për stabilitetin në këtë rajon.

27654728_1617182645069879_6896634137145828444_n.jpg

 

27540389_1617182765069867_6059867171236348867_n.jpg

 27540215_1617182425069901_7333030229641140742_n.jpg

 27540649_1617182455069898_75906000050672580_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021766185760498
array(1) { ["section"]=> string(101) "pertej-politikes-demokrate-e-socialiste-behen-bashke-me-amerike-kryeson-ministri-gjiknuri-foto-109418" }