Përtej tensionit në Parlament, Korça “ngjyroset” për Pashkë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 20:14 09-04-2015 Përtej tensionit në Parlament, Korça “ngjyroset” për Pashkë

Zëvendës kryeministri Niko Peleshi, ka postuar në Facebook-un e tij një fotografi të qytetit të Korçës, kësaj here gjatë përgatijteve për festën e Pashkëve ortodokse.

E megjithëse gjithë vëmendja mediatike sot është përqëndruar në Pralament, aty ku u zhvilluan debate të ashpra, ofendime dhe akuza si një “traditë” tashmë, edhe qyteti i Korçës vazhdon të ruajë traditën për organizimin e festës së Pashkëve.

Në pedonalen e qytetit që lidh sheshin qëndror me Katedralen, pemët janë mbuluar nag shirita shumëngjyrësh e po të njëjtat ngjyra rezatojnë te instalacioni i çadrave, në kontrast me të bardhën e dëborës që ka mbuluar qytetin. 

{gallery}korcapashke{/gallery}

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02633810043335
array(1) { ["section"]=> string(61) "pertej-tensionit-ne-parlament-korca-ngjyroset-per-pashke-8296" }