Përvjetori i vdekjes, fjalët e fundit që shkroi Martin Camaj 5 ditë para se të shuhej në moshën 67-vjeçare

Publikuar tek: kulture-art, më 11:14 12-03-2018 Përvjetori i vdekjes, fjalët e fundit që shkroi Martin Camaj 5 ditë para se të shuhej në moshën 67-vjeçare

Sot në përvjetorin e vdekjes së Martin Camajt, publicisti Albert Vataj publikon fjalët e fundit që shkroi shkrimtari pesë ditë para se të shuhej më 12 mars të vit 1992 në moshën 67-vjeçare.

“Të dashun miq e vëllazën shqiptarë, intelektualë, artistë dhe mbarë populli shqiptar, përshëndetjet e mija ju janë drejtue të gjithëve.
Gëzohem pa masë se keni vendosur të vlerësoni veprën time: Ky vlerësim na afron. Bátë burrninë të më shtini në rreshtin tuej. Ndonëse të ndamë për një gjysmë shekulli, unë jam i jueji e ju jeni të mijt.
Martin Camaj
7 Mars 1992”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Dhe për sekretaren lozonjare që po nuk e puthe bëhet nervoze”... Juria i jep unanimisht çmimin 'Hajrie Rondo’ Artemisës (Interpretim BRILANT)
»
Article Logic
Execution time: 0.024688005447388
array(1) { ["section"]=> string(112) "pervjetori-i-vdekjes-fjalet-e-fundit-qe-shkroi-martin-camaj-5-dite-para-se-te-shuhej-ne-moshen-67-vjecare-112982" }