Peshkatarët e Vlorës kapin peshkaqenin e rrallë (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:31 20-10-2017 Peshkatarët e Vlorës kapin peshkaqenin e rrallë (FOTO)

Peshkatarët e Vlorës kanë kapur sërish një specie të rrezikshëm në ujërat e Jonit. Bëhet fjalë për një peshkaqen që duhet “Dem”.

Sipas specialistëve, ky peshkaqen është agresiv dhe i rrezikshëm, por zakonisht ky qëndron në thellësi të ujërave.

Gjithashtu peshkatarët kanë arritur të kapin edhe një peshkaqen tjetër të quajtur “Dhelpër”, shkruan abcnews. Kjo specie po vjen në zhdukje dhe kapja e tij është një rastësi.

Të dy peshkaqenët janë të rrallë në ujërat tona, por mbërritja në cektësi duket se lidhet me mungesën e ushqimit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02095103263855
array(1) { ["section"]=> string(58) "peshkataret-e-vlores-kapin-peshkaqenin-e-rralle-foto-96601" }