Petrit Vasili: Testimi i mjekëve, arnim i panevojshëm

Publikuar tek: politike, më 14:36 24-01-2015 Petrit Vasili: Testimi i mjekëve, arnim i panevojshëm

"Një arnim të panevojshëm "- kështu e ka quajtur kreu i grupit të LSI Petrit Vasili, vendimin e qeverisë për testimin e mjekëve.  Ai tha se kjo është një ide e gabuar në kohën e gabuar,  duke shtuar se, paligjshmëria e testimit do e rëndojë situatën.

Vasili pa si rrugë të vetme të drejtë edukimin në vazhdim të mjekëve. Sipas kreut të LSI ky imponim është anti-shkencor nuk do mund ta përmirësojë situatën. Disa ditë më parë ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj, paralajmëroi mjekët dhe infermierët të cilët nuk do pranonin t’i nënshtroheshin provimit, se pasojat do të ishin deri në largimin e tyre nga puna.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Testimi i mjekëve/ Berisha: Urrejtja e Ramës, si ajo e të sëmurit për mjekët
PD: Protesta popullore kundër çmimit të karburanteve dhe taksave të larta »
Article Logic
Execution time: 0.0041930675506592
array(1) { ["section"]=> string(56) "petrit-vasili-testimi-i-mjekeve-arnim-i-panevojshem-1360" }