Pezullohet nga detyra efektivi i policisë, shkak një video-skandal

Publikuar tek: aktualitet, më 13:42 16-05-2018 Pezullohet nga detyra efektivi i policisë, shkak një video-skandal Foto ilustuese

Është pezulluar nga detyra një efektiv policie, pas publikimit të videos ku ky pononjës i Policisë rrugore me pretendimin se duke shfrytëzuar atributet që i jep funksioni si punonjës policie favorizon drejtuesin e mjetit në këmbim të përfitimit financiar.

Polici nuk e ka ndëshkuar drejtuesin e mjetit për shkeljen përkatëse të Kodit Rrugor.

Njoftimi i policisë:

Në lidhje me videon e publikuar mbrëmjen e djeshme në emisionin “STOP”, në TV Klan, ku shfaqet një punonjës i Policisë Rrugore, me pretendimin se duke shfrytëzuar atributet që i jep funksioni si punonjës policie favorizon drejtuesin e mjetit në këmbim të përfitimit financiar, duke mos e ndëshkuar për shkeljen përkatëse të Kodit Rrugor, ju bëjmë me dije se: Pas verifikimeve paraprake, u bë pezullimi nga detyra i punonjësit të policisë I.K., me detyrë trup shërbimi/agjent verifikues në Seksionin e Menaxhimit të Trafikut Urban pranë Komisariatit të Policisë Rrugore Tiranë. SHÇBA ka filluar veprimet proceduariale dhe hetimore, të cilat janë referuar pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë.

 

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mbërrin në Romë Agron Xhafaj, gati të kryejë dënimin me burg
Vrau 2 persona dhe plagosi 4 të tjerë, gjykata lë në burg përjetë autorin (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.02155590057373
array(1) { ["section"]=> string(72) "pezullohet-nga-detyra-efektivi-i-policise-shkak-nje-video-skandal-120964" }