Piktori shqiptar pjesë e organizatës ndërkombëtare të pikturës me bojëra uji

Publikuar tek: kulture-art, më 16:50 19-08-2015 Piktori shqiptar pjesë e organizatës ndërkombëtare të pikturës me bojëra uji

Piktori Helidon Haliti nga Shqipëria është përzgjedhur si anëtar bordi i organizatës “International Watercolor Society”. Së bashku me 8 piktorë nga vende të ndryshme të botës, Haliti do të jetë pjesë bordit të kësaj organizate për periudhën 2015-2016.

International Watercolor Society është një ogranizatë jo-fitimprurëse e cila ka për qëllim promovimin e teknikës më të lashtë të pikturimit më bojëra uji. Promovimi i paqes nëpërmjet pikturës është gjithashtu një qëllim i rëndësishëm i kësaj organizate, të krijuar në vitin 2012.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndahet nga jeta aktori Albert Verria, i njohur si xha Sulo te “Kapedani”
Gjergj Leka: Ja artistët që kishin lidhje intime me krerët e Sigurimit, në listë Parashqevi Simaku dhe Lindita Theodhori »
Article Logic
Execution time: 0.029481887817383
array(1) { ["section"]=> string(82) "piktori-shqiptar-pjese-e-organizates-nderkombetare-te-piktures-me-bojera-uji-18726" }