Pique akuza Ronaldos: Binte në tokë sapo e prekje

Publikuar tek: sport, më 16:10 16-06-2018 Pique akuza Ronaldos: Binte në tokë sapo e prekje

Ndeshja e djeshme mes Portugalisë dhe Spanjës i pati të gjitha, gola spektakël dhe emocione pafund.

Ajo që ra në sy padiskutim ishtë paraqitja fantastike e Kristiano Ronaldos me tre golat e realizuar prej tij. Por mbrojtësi i Barcelonës dhe i kombëtares Spanjolle Gerard Pique ka ngelur i pakënaqur nga sjellja e “yllit” portugez në fushën e lojës. Sipas tij ai rrëzohej sapo e prekje duke ekzagjeruar dukshëm çdo kontakt fizik gjatë ndeshjes.

Të dy lojtarët kanë një rivalitet të vazhdueshmë edhe në Spanjë sidomos në ndeshjet “el Classico”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sqarim goli
Partizani emëron trajnerin e ri »
Article Logic
Execution time: 0.033473014831543
array(1) { ["section"]=> string(55) "pique-akuza-ronaldos-binte-ne-toke-sapo-e-prekje-124617" }