Piu helmin në gjykatën e Hagës, çfarë u gjet në shishen e ish-komandantit të forcave kroate

Publikuar tek: rajon, më 15:52 30-11-2017 Piu helmin në gjykatën e Hagës, çfarë u gjet në shishen e ish-komandantit të forcave kroate

Një seancë e pazakontë ishte ajo e djeshme në Gjykatën e Hagës, ku Slobodan Haljak, ish-komandanti i forcave kroate të Bosnjës piu helmin dhe humbi jetën vetëm pak më vonë.

Por çfarë lloj helmi kishte në shishe? Prokurori holandez Merilin Fikinešer deklaroi sot se Slobodan Praljak në shishen me helm që shkaktoi vdekjen e tij është gjetur një substancë kimike shumë të fortë.

Slobodan Praljak ka pirë helm në Gjykatën e Hagës pasi u shpall fajtor për krime lufte.

Praljak u dënua me 20 vjet burg për kryerjen e krimeve të luftës ndaj civilëve në Mostar të Bosnjës dhe Hercegovinës.

 

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Maqedonia pushtohet nga protesta të fuqishme të Opozitës
»
Article Logic
Execution time: 0.086647987365723
array(1) { ["section"]=> string(97) "piu-helmin-ne-gjykaten-e-hages-cfare-u-gjet-ne-shishen-e-ish-komandantit-te-forcave-kroate-101368" }