Plagosën me thikë futbollistin shqiptar, pranga dy reperëve italianë (EMRAT)

Publikuar tek: rajon, më 13:31 10-02-2018 Plagosën me thikë futbollistin shqiptar, pranga dy reperëve italianë (EMRAT)

Rreth një javë pasi plagosën me thikë një shqiptar, policia italiane ka vënë në pranga dy autorët e dyshuar, reperët Margini 20 vjeç dhe Emilio Finizio 36 vjeç.

Dy italianët plagosën me thikë shqiptarin Aldi Shpijati, 21 vjeç, i cili njihet edhe si futbollist në Itali.

Aktualisht ndodhet në gjendje kritike për jetën në spitalin Maria Nuova di Reggio.

Dy këngëtarët akuzohen për veprën penale “tentativë vrasje”, pasi ngjarja ndodhi më 4 shkurt pas një sherri mes tyre për motive të dobëta. 

image.jpg

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pranga tre shqiptarëve në Itali, kapen me 12 kg kokainë dhe 4.5 kg heroinë (EMRAT-FOTO)
“Plumb ballit do t’i jepja”, kërcënohet me jetë ish-deputeti shqiptar »
Article Logic
Execution time: 0.022100925445557
array(1) { ["section"]=> string(80) "plagosen-me-thike-futbollistin-shqiptar-pranga-dy-repereve-italiane-emrat-109809" }