Plagosen rëndë 11 studente pasi ashensori i konviktit bie nga kati i 7-të

Publikuar tek: bota, më 14:00 02-10-2016 Plagosen rëndë 11 studente pasi ashensori i konviktit bie nga kati i 7-të

11 studente kanë mbetur të plagosur pasi është shkëputur dhe ka rënë ashensori i një konvikti në provincën Çankiri të Turqisë.

Ashensori ra nga kati i shtatë në konviktin e femrave ndërsa brenda ndodheshin 11 studente, të cilat kanë mbetur të plagosura, disa prej tyre në gjendje të rëndë.

Ministri i Arsimit turk tha se frenat e ashensorit u aktivizuan menjëherë sa u shkëput nga kabllot, duke shmangur një tragjedi të rëndë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019940137863159
array(1) { ["section"]=> string(79) "plagosen-rende-11-studente-pasi-ashensori-i-konviktit-bie-nga-kati-i-7-te-54832" }