"Plas" Flori Mumajesi për 30 vjetorin e Elvana Gjatës (DEDIKIMI)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 11:18 04-02-2017

Këngëtarja Elvana Gjata më datë 3 shkurt, pra ditën e djeshme festoi 30 vjetorin e saj të lindjes që përkon me një fillim të ri në jetën e këngëtares pas prishjes së raportit me Flori Mumajesin.

Pafund urime nga personazhe të njohur e të panjohur për këngëtaren e cila po shijon marrëdhënien e re me një nga djemtë më të pasur të Tiranës. Sakaq, pikërisht dje, Flori ka publikuar këngën “Me fjalë të vogla”, një këngë që i është dedikuar Elvanës dhe që siç u përfol dje, ripublikimi i saj ishte si një urim për ish-të dashurën dhe bashkëpunëtoren e tij.

TEKSTI I KËNGËS SË FLORIT:

Po pres, me ma thon nje fjal

Me ma shkrujt nje tekst

Gabimisht me ma dergu me gjet pretekst

Kur e ke ti nje arsye te vertet

Se per ty nga ana tjeter dikush pret

Me ja thon dicka sado e ftohte te jet

Sdo merzitem duke prit sa fryme te kem

Te betohem sdo shkaktoj asnje problem

Me fjale te vogla t'kom dasht

Me fjale te vogla te du

Por jeten time per ty

Une jam gati me rreziku (x2)

Po pres te me thuash sot se si je vesh

A mi sheh fotografite ndonjehere?

Kur merzitesh ne mendje kush te vjen?

Kur degjon muzike cilen kenge pelqen?

Lumturin dhe motivin ku e gjen?

Nje pergjigje po e kerkoj perse s'ma kthen?

Te betohem sdo shkaktoj asnje problem

Me fjale te vogla t'kom dasht

Me fjale te vogla te du

Por jeten time per ty

Une jam gati me rreziku (x2)

Me fjale te vogla te du

Per ty une jam gati me rreziku

Me fjale te vogla t'kom dasht

Me fjale te vogla te du

Por jeten time per ty

Une jam gati me rreziku

pllll.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0065310001373291
array(1) { ["section"]=> string(66) "plas-flori-mumajesi-per-30-vjetorin-e-elvana-gjates-dedikimi-67705" }