Plas hashashi në mes të Vlorës, reagon ish-deputeti Flamur Çelaj: Si mund të jemi kaq frikacakë?! Një thirrje për të gjithë shqiptarët (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 17:32 09-11-2017 Plas hashashi në mes të Vlorës, reagon ish-deputeti Flamur Çelaj: Si mund të jemi kaq frikacakë?!  Një thirrje për të gjithë shqiptarët (VIDEO)

Ish-deputeti Flamur Çelaj ka denoncuar kultivimin e drogës që tashmë ka zbritur nga malet në mes të Vlorës.

Ai u distancua personalisht dhe politikisht nga ky fenomen që po gërryen shoqërinë tonë dhe po rrënon të ardhmen e të rinjve tanë.

Thirrja e tij i drejtohet qytetarëve të Vlorës që të reagojnë në emër të së ardhmes së fëmijëve të tyre kundër drogës. 

Postimi i plotë:

Si mund të jemi kaq sylesh?!
Apo më keq akoma...,
Si mund të jemi kaq frikacakë sa të bëjmë sikur nuk po shohim se çfarë ndodh rreth nesh?!!!

Këto pamje nuk i kam nxjerr Unë, as opozita por janë pamjet që kanë nxjerr gazetarët kurajoz të Vlorës për faktin që plantacionet e hashashit kanë zbritur Nga malet në mes të qytetit!

Kjo është Vlora për të cilin duhej të krenoheshim?!!!

Personalisht dhe politikisht distancohem me forcë ndaj këtij fenomeni që ka kriminalizuar dhe po zhyt në pusin e mjerimit Shqipërinë Tonë.

Çdo rrënjë droge e kultivuar është baraz me rrënimin e jetës së një të riu që mund të jetë fëmija e secilit prej nesh.

Gjeni kurajon në emër të së ardhmes fëmijve tanë për të reaguar ndaj këtij rregjimi kriminal që përveç vulës së turpit po na rrëmben edhe të ardhmen e fëmijve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vettingu në polici fillon “prerja e kokave” të 20 efektivëve të lartë
Shpërthen gazetari: A do ketë bir k**ve ta ndihmojë kryeprokurorin Llalla të shpëtojë nga Vettingu? »
Article Logic
Execution time: 0.024581909179688
array(1) { ["section"]=> string(142) "plas-hashashi-ne-mes-te-vlores-reagon-ish-deputeti-flamur-celaj-si-mund-te-jemi-kaq-frikacake-nje-thirrje-per-te-gjithe-shqiptaret-video-98972" }