Plas sherri në emision, Malltezi: Ti gënjen! Klosi: Je i akuzuar për gënjeshtra, tërhiq fjalët (VIDEO)

Publikuar tek: politike, më 23:38 12-02-2018 Plas sherri në emision, Malltezi: Ti gënjen! Klosi: Je i akuzuar për gënjeshtra, tërhiq fjalët (VIDEO)

Anëtari i kryesisë dhe Këshillit Kombëtar të PD-së, Jamarbër Malltezi ka deklaruar se drejtori i Agjencisë së Zonave të Mbrojtura Zamir Dedej ka marrë 336 milionë lekë dhe nuk ka investuar në bërjen e hartave dhe zonave buferike. Kjo e deklaratë çoi në debat mes tij dhe ministrit të Turizmit Blendi Klosi i cili tha se këto nuk janë të vërteta.

Më pas debati vazhdoi pasi Malltezi e akuzoi ministrin Klosi se gënjeu disa herë gjatë emisionit, po Klosi ja ka kthyer se nuk ka gënjyer ndonjëherë dhe i ka kërkuar ti tërheq fjalët mbrpash. Duke debatuar Klosi i tha Malltezit se ai është i akuzuar zyrtarisht për gënjeshtra.

Përplasjen mes tyre e gjeni në videon e mëposhtme:

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vasili sulmon Vlahutin: Delegacioni i BE nuk mund të luajë si të dojë me besimin e shqiptarëve
Gruaja e ish-deputetit sherr në studio me zëvendësin e Lindita Nikollës: Të largohen 3 anëtarët e qeverisë »
Article Logic
Execution time: 0.01424503326416
array(1) { ["section"]=> string(102) "plas-sherri-ne-emision-malltezi-ti-genjen-klosi-je-i-akuzuar-per-genjeshtra-terhiq-fjalet-video-110056" }