Platini rizgjidhet për të tretën herë në krye të UEFA-s

Publikuar tek: sport, më 14:49 24-03-2015 Platini rizgjidhet për të tretën herë në krye të UEFA-s

Francezi Michel Platini është rizgjedhur sot për të tretën herë në krye të UEFA-s.

54 anëtarë të shteteve që bëjnë pjesë në këtë organizatë kanë zgjedhur kandidatin e vetëm që ndodhej në garë.

“Faleminderit për mbështetjen tuaj. Kjo do të thotë shumë për mua. Shpresoj të marr vendim e drejta në kohën e duhur gjatë mandatit tim të tretë, për ju dhe për futbollin. Jam krenar që jam shoku juaj i skuadrës dhe kapiten i kësaj skuadre fituese. Jam gjithashtu krenar për arritjet tona”, ka deklaruar Platini.

Platini është zgjedhur në krye të futbollit europian në vitin 2007, ndërsa do të vijojë ta drejtoj atë edhe për katër vite të tjera.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Xherdan Shaqiri: Ekipi më i mirë ku kam luajtur Bajern. Por Interin do ta çojmë përpara
Naser Aliji, shqiptari i parë nga Maqedonia në Kombëtaren shqiptare »
Article Logic
Execution time: 0.022053003311157
array(1) { ["section"]=> string(60) "platini-rizgjidhet-per-te-treten-here-ne-krye-te-uefa-s-6814" }