Po bënte ‘selfie’ me zgjedhësit, plumb pas kokës politikanit (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 11:04 13-06-2018 Po bënte ‘selfie’ me zgjedhësit, plumb pas kokës politikanit (VIDEO) Pamje nga ekzekutimi

Një politikan meksikan aktiv në çmontimin e krimit të organizuar në Meksike është ekzekutuar.

Ai është qëlluar për vdekje me armë në kokë teksa ishte dukë bërë foto më zgjedhësit.

Fernando Purón, ish kryebashkiaku i Piedras Negras, kishte marrë pjesë në një debat në Kongres, diten kur edhe u qellua. Në video shihet një burrë me mjekër, që ecën mbrapa 43-vjeçarit dhe e gjuan atë në pjesën e pasme të kokës. Purón vdiq teksa ishte rruges për në spital. Puron ishte i njohur për luftën ndaj kartelit të drogës Los Zetas. Vdekja e tij e sçon në 112-të numrin e kandidateve politike që vriten në Meksisë që nga shtatori i vitit të kaluar.

 

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përmbytje në Francë, treni del nga shinat, plagosen 7 persona
Merr fund ndotja e ajrit? Bill Gates financon projektin e rëndësishëm »
Article Logic
Execution time: 0.019335985183716
array(1) { ["section"]=> string(70) "po-bente-selfie-me-zgjedhesit-plumb-pas-kokes-politikanit-video-124216" }