“Po filmuat do ju pres kokat dhe do ua fusë në llucë’, zëdhënësi i Kodhelit kërcënon gazetarët”

Publikuar tek: politike, më 17:59 12-04-2016 “Po filmuat do ju pres kokat dhe do ua fusë në llucë’, zëdhënësi i Kodhelit kërcënon gazetarët” Foto e postuar nga Berisha

“Gazetari dixhital” ka denoncuar sërish te ish-kryeministri Sali Berisha një tjetër ngjarje të ndodhur në liqenin e Shkodrës, kur po nxirreshin pjesët e helikopterit të rrëzuar.

Berisha shkruan se zëdhënësi i ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodhelit, ka kërcënuar me jetë gazetarët, nëse ata tentonin të filmonin momentin kur helikopteri po dilte nga uji.

Postimi i Berishës:

Gazetari dixhital denoncon:

Zedhenesin e Mimit dhe gjeneral Trafikut, qe i kercenon gazetaret me jete, i kercenon si taleban se do ju presi kokat dhe fuste ato ne balte! I bej thirrje prokurorise te nise me urgjence hetimet ndaj tij! sb

"Pershendetje doktor.Ky ne foto eshte major Ibri "tmerri" i gazetareve dhe operatore e qe na kercenoi me jete dje gjate nxjerrjes se helikopterit. Ky "trimi" na tha dje se nqs e filmojme ju pres kokat dhe jua fus ne lluce".

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përplasje në bashkinë e Gjirokastrës, drejtori: Nuk ke asnjë dokument moj vajzë. Kryebashkiakja: Nuk jam vajza jote
“Lutje për bashkatdhetarët në New York, para se të takojnë Ramën” »
Article Logic
Execution time: 0.46879315376282
array(1) { ["section"]=> string(97) "po-filmuat-do-ju-pres-kokat-dhe-do-ua-fuse-ne-lluce-zedhenesi-i-kodhelit-kercenon-gazetaret-37516" }