Po ndodh në Florida, URAGANI i fuqishëm po shkatërron gjithçka (PAMJET LIVE)

Publikuar tek: bota, më 19:39 10-10-2018 Po ndodh në Florida, URAGANI i fuqishëm po shkatërron gjithçka (PAMJET LIVE)

Një uragan i fuqishëm ka pushtuar rajonin Panhandle, në veri-perëndim të Floridës.

Uragani Michael, një stuhi e kategorisë së katërt, ka sjellë erëra që arrijnë në 250 km / h, dhe cilësohet si uragani më i fuqishëm në historinë e Amerikës.

Zona më e rrezikuar është Panama City, dhe autoritet kanë ngritur alarmin se kjo stuhi do shkaktojë dëme katastrofike.

Stuhia pritet të lëvizë shpejt deri në Bregun Lindor të SHBA-së, zona e cila nuk ka kaluar ende pasojat e uraganit Firence muajin e kaluar.

Më shumë se 370,000 njerëz në Florida janë urdhëruar të largohen.

Të paktën 13 njerëz thuhet se vdiqën në Amerikën Qendrore gjatë fundjavës si rezultat i shirave të stuhishme dhe përmbytjeve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Humb jetën në aksident me makinë shkrimtari dhe aktori i njohur
Diplomati iranian ekstradohet nga Gjermania në Belgjikë »
Article Logic
Execution time: 0.017409086227417
array(1) { ["section"]=> string(80) "po-ndodh-ne-florida-uragani-i-fuqishem-po-shkaterron-gjithcka-pamjet-live-137346" }