“Po ndryshohen kufijtë me Shqipërinë”, opozita greke reagon ashpër pas deklaratës së Johannes Hahn

Publikuar tek: rajon, më 16:08 11-07-2018 “Po ndryshohen kufijtë me Shqipërinë”, opozita greke reagon ashpër pas deklaratës së Johannes Hahn

Opozita në Greqi ka hedhur dyshimet se negociatat mes Shqipërisë dhe Greqisë kanë për qëllim të ndryshojnë kufijtë mes dy shteteve.

Partia Nea Demokracia i referohet deklaratës së bërë dje nga komisioneri europian për zgjerimin, Johannes Hahn, se në rast të arritjes së marrëveshjes mes Greqisë dhe Shqipërisë do të “ristrukturohen edhe kufijtë”.

Në një deklaratë për media ND kërkon që ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias të “ndalojë negociatat sekrete me Shqipërinë”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohet me të shtëna armësh kryetari i komunës, kapet bashkë me gruan dhe djalin, ja arsyeja  
Dalin shifrat: Kjo është makina më e vjedhur në Itali (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.018453121185303
array(1) { ["section"]=> string(102) "po-ndryshohen-kufijte-me-shqiperine-opozita-greke-reagon-ashper-pas-deklarates-se-johannes-hahn-127558" }