“Po pse, ashtu qëllohet me vezë more karafila?”, ironitë me Ramën dhe politikën shqiptare

Publikuar tek: fcb-bomb, më 19:33 02-11-2015 “Po pse, ashtu qëllohet me vezë more karafila?”, ironitë me Ramën dhe politikën shqiptare

Goditja me vezë e kryeministrit Edi Rama në ambientet përpara Fakultetit të Shkencave Sociale në Tiranë, ka ngjallur një reagim të madh edhe në rrjetet sociale.

‘Meme’ të shumta janë krijuar dhe më pas janë postuar në faqe të ndryshme në facebook, ku ironizohet kryeministri Rama, politika shqiptare, por edhe drejtoresha e Tatimeve, Brisida Shehaj.

Megjithatë, qytetarët nuk po i përdorinin rrjetet sociale vetëm për krijimin e këtyre fotove, por shumë prej tyre janë organizuar nga facebook për të protestuar përpara ambienteve të Policisë së Tiranë, duke kërkuar lirimin e studentëve të arrestuar mesditën e sotme nga policia. 

Untitled.png

12065952_532521246896498_4278806264501702077_n.jpg

11201837_886661444754397_5926916111390849492_n.jpg

10613140_532529856895637_8833631339158802207_n.jpg

12208645_425550210987721_6529450271591614130_n.jpg

12188906_531592260352629_1474036869446382187_n.jpg

10985934_1730589567169858_4285346315970637115_n.jpg

12208525_1550989438497426_6007745477215134109_n.jpg

12191784_531582013686987_6525792681517151883_n.jpg

12196200_532524880229468_712804739200683303_n.jpg

12111921_10153385556878371_1304074440019559216_n.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.048717021942139
array(1) { ["section"]=> string(90) "po-pse-ashtu-qellohet-me-veze-more-karafila-ironite-me-ramen-dhe-politiken-shqiptare-24515" }