'Po shfaqen pasojat e para', flet psikologia: Atyre që luanin mos ua përmendni llotot

Publikuar tek: aktualitet, më 22:03 11-01-2019 'Po shfaqen pasojat e para', flet psikologia: Atyre që luanin mos ua përmendni llotot

Sot në studion e KafeIN ishte psikologia dhe pedagogia Gejsi Ndoja.Ajo u ftu nga Flavio për të folur për trajtimin dhe pasoja e një numri të madh shqiptarësh që deri para pak dotësh kalonin shumë kohë në pika bastesh sportive.

Ajo tha se po shfaqen pasojat e para. Nga çrregullimet e gjumit si pagjumësia. Ajo deklaroi se familjet duhet tiu qëndrojnë afër pasi ai ves do kërkojë të zëvëndësohet nga ndonjë formë tjetër adrenaline.

Sipas psikologes koha e tepërt e lirë në këtë moment nuk iu bën mirë. Gjithashtu ajo u bëri apel miqve dhe familjarëve të këtyre personave të mos ua përmendin shpesh punën e llotove as për mirë e as për keq. Për më tepër informacione të vyera mos humbisni intervistën

LAJMI NË: http://www.intv.al/kafein-psikologia-atyre-qe-luanin-mos-ua-permendni-llotot-84136?fbclid=IwAR0-oK_7xi7ENyVXQmIgTcX6SnLGAd-qqiwm5kfK8mcWDEQEko5PqlEqPE8

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024866104125977
array(1) { ["section"]=> string(88) "po-shfaqen-pasojat-e-para-flet-psikologia-atyre-qe-luanin-mos-ua-permendni-llotot-148422" }