Poezitë që Rama i recitoi Spahos së PD dhe Edmond Spaho për Edi Ramën, nga punëtori te Nastradini

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:02 23-10-2015 Poezitë që Rama i recitoi Spahos së PD dhe Edmond Spaho për Edi Ramën, nga punëtori te Nastradini Edmond Spaho dje ne parlament

Dita e djeshme në Parlament, duket se i ka lodhur deputetët, që nuk e kalojnë seancën e tejzgjatur pa batuta, humor, këngë kineze si dikur Fidel Ylli, dhe ditën e djeshme me poezi.

Droni.al ka piketuar nga seanca e djeshme, dy nga poezitë e Kryeministrit Edi Rama për Edmond Spahon, dhe të Edmond Spahos për Edi Ramën:

Vjersha e Edi Ramës

O i shkretë i punëtuar

Jep e merr me këmbë e duar

Bam me këmbë e bam me duar

O i shkretë i punëtuar!

Vjersha e Edmond Spahos

Rroftë Ahmet Zogu, rroftë,

Shakaxhiu i përparimit,

Brez pas brezi u kujtoftë,

Si stërnipi i Nastradinit

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02443790435791
array(1) { ["section"]=> string(102) "poezite-qe-rama-i-recitoi-spahos-se-pd-dhe-edmond-spaho-per-edi-ramen-nga-punetori-te-nastradini-23776" }