Polici i ‘’Portokallisë’’ uron për Vit të Ri: Mos bërtisni nëpër stadiume ‘’o sa mirë me qen shqiptar’’

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:52 31-12-2015 Polici i ‘’Portokallisë’’ uron për Vit të Ri: Mos bërtisni nëpër stadiume ‘’o sa mirë me qen shqiptar’’

Polici i ‘’Portokallisë’’ ka bërë sot urimin e tij për Vitin e Ri 2016. Si gjithnjë në origjinalitetin e tij, aktori Florjan Binaj ka dhënë dy mesazhe shumë të forta për këdo që i lexon. Së pari për patriotizmin, i cili jo gjithnjë shfaqet atje ku duhet dhe së dyti për dashurinë.

Ja urimi i tij:

“GËZUAR 2016-ën të gjithëve!!!!!Nëse doni që viti që vjen të jetë më i bukur e më i lumtur, dashuroni dhe dhuroni dashuri më shumë çdo ditë!Dashuria nuk kushton asgjë!Mos bërtisni nëpër stadiume: o sa mirë me qen shqiptar dhe jashte stadiumit vrisni njëri tjetrin pse shef shtremët...rrini me pak nëpër kafe që të mos nxitoni dhe shani në trafik!Qëndroni më shumë me familjen, sepse familja është burimi i pashtershëm i dashurisë!

Gëzuar SHQIPËRI!Zoti ju bekoftë të gjithëve!!”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019488096237183
array(1) { ["section"]=> string(100) "polici-i-portokallise-uron-per-vit-te-ri-mos-bertisni-neper-stadiume-o-sa-mire-me-qen-shqiptar-28929" }