Policia aksion gjithë natën në Tiranë, i hiqet leja e drejtimit shoferit të dehur: Mos lëviz nga makina (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:34 14-01-2018 Policia aksion gjithë natën në Tiranë, i hiqet leja e drejtimit shoferit të dehur: Mos lëviz nga makina (VIDEO)

Policia Rrugore e Tiranës ka vijuar gjatë natës aksionin për kontrollin e drejtuesve të mjeteve. Të vendosur pranë Muzeut Historik Kombëtar, një patrullë i hoqën lejen e drejtimit të mjetit një shoferi.

Në videon e shpërndarë nga policia shihet momenti kur polici i afrohet shoferit dhe i kërkon të mos e zgjasin shumë procedurën.
Pasi i tregon mënyrën se si duhet të veprojë me aparatin e matjes së sasisë së alkoolit, shoferi rezultoi se  të kishte konsumuar alkool mbi normën e lejuar, 0.24 mg/l.

Ndërsa më pas polici e fton të mos lëvizë nga makina dhe e njoftoi se do ti hiqet leja e drejtimit. 

 

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Meteorologët japin lajmin: Borë edhe në Tiranë. Ja kur pritet
Shi dhe borë, ja zonat ku do ketë më shumë reshje sot »
Article Logic
Execution time: 0.014832973480225
array(1) { ["section"]=> string(114) "policia-aksion-gjithe-naten-ne-tirane-i-hiqet-leja-e-drejtimit-shoferit-te-dehur-mos-leviz-nga-makina-video-106500" }