Policia e Kosovës arreston 5 serbë, në rrezik dialogu

Publikuar tek: rajon, më 16:23 10-07-2018 Policia e Kosovës arreston 5 serbë, në rrezik dialogu Foto ilustruese

Policia e Kosovës ka arrestuar 5 shtetas serbë nën dyshimin se u kanë bërë presion pjestarëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës, që ta braktisin atë.

Ndërsa i ashpër ka qenë reagimi i Kryetarit të Kuvendit të Kosovës, i cili i ka quajtur të papranueshme këto presione dhe i ka dënuar ashpër kërcënimet që u bëhen të afërmve të pjestarëve të Forcës.

“Sot, institucionet e rendit dhe sigurisë në Kosovë kanë përmbushur detyrën e tyre, duke arrestuar pesë persona të dyshuar për cenim të sigurisë dhe rendit”, ka shkruar Kadri Veseli.

Por edhe zyrtarët në Beograd kanë reaguar ashpër ndaj arrestimeve duke u shprehur se nëse ata nuk do të lirohen, Serbia nuk do të vazhdojë më tej procesin e dialogut.

Sipas shefit të Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç u shpreh se faji i tyre i vetëm është se kanë shprehur publikisht kundërshtinë e tyre ndaj krijimit të Ushtrisë së Kosovës.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Njohja e pavarësisë, ministri serb 'heq shpresat': Nuk është qëllimi ynë, KOSOVA është origjina dhe rrënjët tona
GJENERATA E RE/ 600 euro për një natë, shkatërrohet banda shqiptare e PROSITUCIONIT »
Article Logic
Execution time: 0.18705892562866
array(1) { ["section"]=> string(59) "policia-e-kosoves-arreston-5-serbe-ne-rrezik-dialogu-127426" }