Politika kundër kartelit të rëndësishëm të drogës, plumb në kokë kandidatit

Publikuar tek: bota, më 14:37 13-06-2018 Politika kundër kartelit të rëndësishëm të drogës, plumb në kokë kandidatit Momenti i ekzekutimit

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Meksikë, ku është një plumb në kokë i ka marrë jetën politikanit Fernando Puron.

 

Puron mësohet se sapo kishte dalë nga një seancë mbledhje me bordin e qytetit, ku kishte debatuar për problematikat, kur një burrë me mjekërr dhe kapele e kishte qëlluar nga mbrapa.

Sipas mediave vendase, Puron i cili kandidonte për t'u bërë pjesë e Kongresit, prej kohësh kishte kërkuar ngritjen e politikave kundër kartelit të madh të drogës, Los Zetas.

Kandidati shpesh lëvizte me më shumë se 10 badigardë me vete për shkak të kërcënimeve të shumta, por fatkeqësisht ai është politikani i 112-të i ekzekutuar në Meksikë që nga shtatori i kaluar.

180609143118-fernando-puron-headshot-exlarge-169.jpg

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kotzias: Nuk ka pushime pa zgjidhur problemet me Shqipërinë
Donald Trump nominohet për çmimin Nobel për Paqe »
Article Logic
Execution time: 0.025195121765137
array(1) { ["section"]=> string(81) "politika-kunder-kartelit-te-rendesishem-te-droges-plumb-ne-koke-kandidatit-124237" }