Politikani i njohur fiton betejën me kancerin dhe bën një dedikim emocionues për bashkëshorten

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:09 15-05-2017 Politikani i njohur fiton betejën me kancerin dhe bën një dedikim emocionues për bashkëshorten

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Bardhyl Meta për muaj të tërë ka “luftuar” me kancerin por më në fund ja ka dalë.

Bardhyl Meta pasi e fitoi këtë betejë ka bërë një dedikim mjaft emocionues për bashkëshorten, të cilën e quan heroinë dhe shprehet se është me fat që e ka.

 “KTV Talk - një bashkëbisedim i KTV-së (Amir Mjeku) me Adelina Thaçi Meta- bashkëshorten dhe Heroinën time - e cila për asnjë sekondë në gjashtë muajt e fundit të kalvarit tim me kancerin - s'më ka lanë asnjë sekondë vet - sikur edhe në ato 6-7 ditët e netët e rënda pas operacionit të dytë 12 orësh, kur unë isha në koma 7 ditshe, një kohë kur Adelina nga 18 orë, më ka fol tek veshi: për vajzat tona, për ne të dy e lidhjen tone, më ka këndue të gjitha kangët që i dua, mi ka lexua qindra letra që vinin në ditë prej miqve, dashamirëve e familjareve tane... 
- Një rrëfim që mi ktheu lotët dhe përjetimet e Heidelbergut të Gjermanisë (qytetit tim të Ri-lindjes!)..., dhe më ktheu edhe krenarinë - për faktin se çfarë burrneshe ma dhuroi Zoti si bashkëshorte, kur më përballi e lidhi me Adelinën...”,  shkruan deputeti nw facebook-un e tij.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017011165618896
array(1) { ["section"]=> string(100) "politikani-i-njohur-fiton-betejen-me-kancerin-dhe-ben-nje-dedikim-emocionues-per-bashkeshorten-78704" }