Politikani i rëndësishëm shqiptar ia shtron me fasule, turshi, qepë dhe raki (Foto)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:18 24-02-2017 Politikani i rëndësishëm shqiptar ia shtron me fasule, turshi, qepë dhe raki (Foto)

Kur flasim për politikanët shqiptarë na vijnë në mendje veshjet e shtrenjta, tryeza të mbushura me pjata të dekoruara në detaje dhe luks.

Por, ky politikan shkon jashtë parashikimeve...

Bëhet fjalë për zëvendëskryeministrin, Niko Peleshi i cili vetëm pak më parë i është shtruar një darke tejet tradicionale këtu në Tiranë. Nga foto shihet se mbi tavolinë janë ushqimet që mund të jenë në tyezën e çdo familje shqiptare, fasule, turshi, qepë të njoma dhe raki. Nën shoqëri të mirë, Peleshi duket se po e shijon vërtetë ushqimin tipik tradicional shqiptar. /Newsbomb.al

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.036077976226807
array(1) { ["section"]=> string(85) "politikani-i-rendesishem-shqiptar-ia-shtron-me-fasule-turshi-qepe-dhe-raki-foto-69832" }