Politikani suedez publikon FOTO nga takimi me Ramën, shprehet i shqetësuar: Ja çështja e madhe që…

Publikuar tek: politike, më 18:51 29-05-2018 Politikani suedez publikon FOTO nga takimi me Ramën, shprehet i shqetësuar: Ja çështja e madhe që…

Kryeministri Edi Rama ndodhet Francë ,në kuadër të bisedimeve për antarësimin në BE.

Në Francë u mbajt konferenca e organizuar nga Këshilli Europian i Marrëdhënieve të Jashtme mbi Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimin EuropianSakaq, politikani dhe diplomati i njohur Carl Bildt, ka publikuar foto nga diskutimet mes zyrtarëve të lartë, ku mes tyre është dhe kryeministri i Shqipërisë Rama.

Carl Bildt është shprehur skeptik për punën që po bën Evropa me vendet e Ballkanit, teksa shkruan: “Rusia po e bën punën e saj, Kina po e bën punën e saj, Turqia po bën punën e saj. Por a do të jetë gati Evropa të bëjë punën e saj me Balkanin. Çështja e madhe që po mbizotëron.”

 Screenshot_6.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.89820599555969
array(1) { ["section"]=> string(102) "politikani-suedez-publikon-foto-nga-takimi-me-ramen-shprehet-i-shqetesuar-ja-ceshtja-e-madhe-qe-122548" }